A topnotch WordPress.com site

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Yalova’daki tersanelerde yaptırdığı 15 yeni yolcu gemisinden 4’ü yıl sonuna kadar faaliyete geçerek, deniz yoluyla taşınan yolcu sayısını yüzde 25 arttıracak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, merakla beklenen yüksek performanslı ilk yolcu gemisini, klas kuruluşlara yaptıracağı son testlerin ardından önümüzdeki günlerde kente getirmeyi planlıyor.

İzmir Körfezine, her 90 günde bir yeni vapur getirmeyi düşünen Büyükşehir Belediyesi, yıl sonuna kadar 4 yeni vapuru hizmete açmış olacak.

Özata Tersanecilik tarafından, karbon kompozit malzemeden üretilen 15 yeni vapurdan ilkinin ismi “Çakabey”, ikincisinin ismi ise “Dokuz Eylül” olarak belirlendi.

Kalan 13 vapurun isimlerini ise İzmirliler belirleyecek.İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin web sayfasında oluşturulacak bölümde öneriler getirecek olan kent sakinleri, vapurların isimlerini de belirlemiş olacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu konu ile ilgili olarak Hürriyet Ege‘ye yaptığı açıklamada , hem 4 milyon İzmirli ve kente gelecek konuklara süratli ve konforlu deniz ulaşımı hizmeti sunacak olmaktan, hem de Türkiye gemi sanayini bir üst aşamaya yükseltecek bir yatırıma imza atmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: